Bajnokok Ligája
Bajnokok Ligája : MKB Veszprém KC - Portland San Antonio 23:21 (12:8)

MKB Veszprém KC - Portland San Antonio 23:21 (12:8)

MKB Veszprém  2006.11.05. 10:08

Minden az előzetesen reméltek szerint alakult a szünetig. Csapatunk négygólos előnyre tett szert, amit a második játékrész elején ötre sikerült hizlalni. Ekkor azonban emberelőnyben is elhamarkodott támadás befejezések, kihagyott ziccerek, kapkodás jellemezte a Veszprém játékát, a spanyolok pedig döntetlenre zárkóztak fel.

Minden az előzetesen reméltek szerint alakult a szünetig. Csapatunk négygólos előnyre tett szert, amit a második játékrész elején ötre sikerült hizlalni. Ekkor azonban emberelőnyben is elhamarkodott támadás befejezések, kihagyott ziccerek, kapkodás jellemezte a Veszprém játékát, a spanyolok pedig döntetlenre zárkóztak fel. Öt perccel a vége előtt még felcsillant egy halvány reménysugár, ám négynél nagyobb különbséget nem sikerült kialakítani, noha kettős előnyt is kaptunk a lett sporiktól, akik mindent összevetve megfújták a hazai pályát, ám a második játékrész elején - amikor meleg lett a pite a vendégek számára -, többször is fordítva ítéltek, sajnos a magyarok kárára. Lazarov ezúttal sok hibával játszott, Iváncsik Gergő nagyon fontos ziccereket hagyott ki - vagy Hvidt védett szenzációsan. Kapusteljesítményben egyébként nem maradtunk alul, Dejan Peric ezen a mérkőzésen is igazolta, hogy világklasszis. A kevés gól azt mutatja, hogy mindkét oldalon jól működtek a védelmek, elsősorban a gyengébb támadójátékunk okolható a 'csak" kétgólos győzelem miatt. Összességében elmondható, hogy a Pamplona játékosai profizmusban nőttek a veszprémiek fölé a csoportkörben, Spanyolorságban 35 perc után még győzelmi reményeink voltak, és semmi nem utalt egy nagyobb arányú vereségre, mégis hét lett közte, szinte a semmiből. Veszprémben ötgólos hátránynál sem remegett meg a lábuk, látványosan lassítani próbálták a mérkőzést, és elérték céljukat, megőrizték az első helyüket a Bajnokok Ligája A csoportjában. Ez az eredmény azt jelenti, hogy az MKB várhatóan a második helyen végez, így a decemberi nyolcaddöntőben a csoportgyőztesek közül kap ellenfelet. "A Bajnokok Ligája „A” -csoportjának döntőjére készülve - a magyar bajnok szemszögéből nézve - az volt az eldöntendő kérdés , hogy jól teljesít a Veszprém és nyer , vagy bravúrosan teljesít és ledolgozva hét gólos hátrányát első helyen jut tovább . Mindenesetre önmagában óriási fegyvertény lenne egy veszprémi győzelem a sérült Nikolic és Kjelling nélkül is kitűnő erőkből álló Pamplona ellen , de nagyon fűtötte a visszavágás vágya a mieinket , így a győzelmen túl bravúrra készültek . Zdravko Zovko és Csoknyai István szakvezetők szerint állandó nyomás alatt tartva a baszkokat az elsődleges cél a visszavágás és csak higgadtan , maximális összteljesítménnyel , lépésről-lépésre lehet megépíteni az esetleges bravúrhoz vezető utat . A sérült Budayt és Puticsot nélkülöző Veszprém kezdte a játékot és Lazarov átlövése mattolta a pamplonai hatos védőfalat és a kapuban Kasper Hvidt-et . 5-1 –es rendkívül fegyelmezett és agresszív védekezést vetett be a mérkőzés elején a Veszprém , melyet az első percek elteltével egy borzasztóan kemény 6-0 –ra váltott . Hatalmas küzdelem folyt a pályán és mindkét csapat ügyelt a megfelelő védekezésre , tördelve az ellenfél támadásszervezését . Peric és Hvidt is remek formát fogott ki , így fej-fej mellett mentek a csapatok (10.p.- 4:3) . Az MKB támadásaiban megpróbálta megbontani a Portland zárt védőfalát , teret adva a beálló játékhoz , de az ellenfél is remekül védekezett (15.p.- 5:4) . Peric bravúrokat követően (Lushnikov és Lapcevic is emberfeletti védőmunkával segítette csapatát) lassan elhúzott a Veszprém Gál és Perez góljaival (20.p.- 9:6) . Lazarov halványabb teljesítménye miatt Zovko kénytelen volt pályára küldeni Vujin-t , de továbbra is Peric kapus , valamint Perez és Gál volt a főszereplő (28.p.- 11:7) . Az utolsó percekben egy elpuskázott emberelőny és egy eladott labda fosztotta meg a magyar bajnokot a nagyobb különbségű vezetéstől , de Lazarov záró találatával így is reményt keltő előnnyel várhattuk a második félidőt (30.p.- 12:8) . Gyors Portland góllal kezdődött a második játékrész , majd Tombor és Iváncsik írta át az eredményt (34.p.- 14:9) . Rémálom szerű hatperces hullámvölgy következett az MKB játékában , melyben Hvidt parádézott és a megszerzett labdákból lekontrázta csapatunkat a Pamplona és ezzel egyszersmind elszállt az esély a hazai bravúrra (40.p.- 14:14) . Kiélezett harc folt a pályán és kíméletlenül keményen védekeztek a baszkok (sok mindent elnéztek nekik a kissé nagyvonalú játékvezetők) , ennek ellenére ismét rendezte sorait a Vesprém (45.p.- 17:14) . Három balkezessel felálló jobbszárnyat (Lazarov-Vujin-Tombor) küldött pályára Zovko és rendkívül gyors kontrahúzásokra épített támadásokkal operált együttesünk . Peric újra és újra bizonyította klasszisát , így a minden tartalékát mozgósító bakonyiak ismét visszaállították a félidei különbséget (50.p.- 21:17) . A mérkőzés ezen fázisában az ellenfél részéről Lozano és Rocas tört borsot a mieink orra alá és góljaik biztosították , hogy a végjáték előtt ne nőhessen a magyar előny (55.p.- 23:19) . Az utolsó percek döntő pillanataiban Hvidt bravúrjai állták útját Iváncsik indítás- , majd szélső-ziccerének , végül a mindent egy lapra feltevő MKB (előbb 4+2 –es , majd 3-3 –as védekezéssel próbál labdát szerezni) csoportelsőségbe vetett hitét Juancho és Rocas gólja törte meg (60.p.- 23:21) . Kitűnő csapatot győzött le az MKB Veszprém KC és várhatóan (még egy forduló hátra van) a csoportelsőség kérdésében csak az egymáselleni eredmény gólkülönbsége dönt a két azonos pontszámmal végző együttes közül a Portland San Antonio javára . " MKB Veszprém KC - Portland San Antonio Pamplona 23:21 (12:8) Veszprém, 2.500 néző. Vezette: Zigmars Stolarovs , Lenars Licis (lettek) MKB: PERIC – Gulyás , Lazarov 5 (1), Eklemovic 1, Gál 2, PEREZ 5, IVÁNCSIK 7 (3). Csere: LUSHNIKOV , LAPCEVIC , Vujin 1, Tombor 1, Cosma 1. Edző: Zdravko Zovko , Csonyai István Portland: HVIDT – ROCAS 5/1, Vugrinec 4, JUANCHO PEREZ 1, Jörgensen 1, Dominikovic , Andorinho 1. Csere: Svensson (kapus), Balic 2, LOZANO 6, Ruesga , Ortigosa 1. Edző: Javier Zupo Equisoain Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5 – 1/1 Mérkőzés-film: 1:0, 2:0 (3.), 2:1, 2:2 (8), 3:2, 4:2, 4:3 (10.), 4:4, 5:4, 5:5 816.), 6:5, 7:5, 8:5 (18.), 8:6, 9:6 (20.), 9:7, 10:7, 11:7 (28.), 11:8, 12:8 (félidő), 12:9, 13:9, 14:9 (34.), 14:10, 14:11, 14:12, 14:13, 14:14 (40.), 15:14, 16:14, 17:14, 17:15 (45.), 18:15, 19:15 (47.), 19:16, 20:16, 20:17, 21:17 (50.), 21:18, 21:19, 22:19, 23:19 (55.), 23:20, 23:21 (végeredmény).